A Palaye Royale tavaly az Avenged Sevenfold vendégeként játszott a Budapest Parkban, a srácok a fergeteges koncertjük végén pedig megígérték, hogy jövőre már headlinerként térnek vissza. A zenekar tartotta a szavát, így június 30-án a Palaye Royale immáron saját koncertjével mozgatja meg a Park közönségét.
A Palaye Royale-t 2011-ben három testvér, Remington Leith (ének), Sebastian Danzig (gitár) és Emerson Barrett (zongora, dob) alapította meg, miután előzőleg három évig zenéltek Kropp Circle nevű, szintén saját zenekarukban. Megalakulásuk érdekessége, hogy a trió különösen korán kezdett zenei karrierbe – a srácok édesanyja, Stephanie Cowper a ’80-as években rockzenekarokat fotózott, így kapcsolatrendszerének köszönhetően Paul Weller (The Jam) javaslatára fiai otthagyták az iskolát, és 12, 14, és 16 évesen belevágtak életük legnagyobb kalandjába. Miután hivatalosan is az új név alatt alkottak, nyitottá váltak rá, hogy ahol csak tudnak, megforduljanak. Pár év elteltével, 2014-ben, ők voltak az első olyan zenekar, akik kiadói szerződés nélkül futottak be az MTV Musical March Madness elnevezésű megmérettetésén, ezt követően 2015-ben pedig már a Sumerian Records színeiben készültek dalaik.
De hogy mitől más az, amit a Palaye Royale nyújthat, és te már régóta keresed, csak nem tudtál róla? Na igen, szóval egy rakás kiemelkedő zenekar lép fel nálunk; miért mennél el pont erre, amikor otthon is ülhetnél kedd este? Ennek bizonyítására gyűjtöttünk most össze nektek öt remekbe szabott indokot.
1. Először is azért, mert a srácok stílusa legkevésbé sem unalmas (leszámítva az általuk használt szimbólumhoz kapcsolódó szójátékot – ez az unalome spirituális-buddhista jel tovább gondolt verziója, ami a felemelkedést és az emberi életben elérhető megvilágosodást jelképezi). Emerson saját illusztrációi visszaköszönnek a zenekar vizuáljában, a merchben, a színpadkép kialakításában, vagy képregények formájában – a zenekar egy művészeti projekt is, magukat a fashion-art rock stílus alá sorolják. Emerson és Sebastian neve alatt fut az Avant Garde Society is, ami extravagáns ruhákat vonultat fel és alkalmanként saját rendezvényt hirdet a rajongók körében, ahol lehetőség nyílik arra, hogy az érdeklődők betekintést kapjanak nemcsak a ruhadarabok, hanem a művészek különleges világába is. (A következő ilyen eseményük egyébként az alkimizmussal és boszorkánysággal amúgy is gyakran összekapcsolt Prágában lesz.)
2. Szereted nem skatulyába helyezni az életed. A csapatot számos stílussal illetik a zenekedvelők: glam rock, garázs rock, art rock, punk, sőt, vannak, akik szerint a My Chemical Romance-hez hasonló a zenéjük, de én azt mondom, találd ki te magad, mit adnak neked Remingtonék! Elsőre az az érzés kap el, mintha egy vegasi burlesque-es buliba csöppennél, majd szinte cirkuszi hangulatú köntösbe bújtatott, igazi, érzelmes, de energikus rock következik három olyan előadóval, akik már látványra sem simulnak be a tömegbe. Remington karcos hangjáról pedig csak annyit, hogy volt annyira megragadó és extra, hogy:
3. Az ő énekhangját kölcsönözzék Andy Biersacknak (Black Veil Brides) a 2017- es American Satan című filmben. A döntés mögött egyébként a lemezkiadókkal kapcsolatos ütközés is állt, mivel a két frontember nem azonos kiadóval áll kapcsolatban (Sumerian vs. UMG) azonban egyöntetűen arra jutottak, hogy ez egy gyümölcsöző együttműködés volt.
4. A kémia azonnal bekapcsol, és a koncert végéig nem ereszt. A srácok közvetlenek, apait-anyait beleadnak, és egy percig nincs időd azon gondolkodni, hányas metróval mész haza. A dallamos setlist mellett folyamatosan bevonódva
érezheted magad. Hogyha ez lesz az első Palaye-bulid, nem spoilerezek, de készülj fel rá, hogy a színpad csak egy koncepció – nem feltétlenül maradnak rajta a zenekar tagjai.
5. Ha a négy fenti után még nem határoztad el magad, ne haragudj, de reménytelen eset vagy. Azért adok egy utolsó indokot is, ez pedig nem más, mint annak a ténye, hogy ez lesz az első hazai Park-headliner koncertjük, és a népszerűség ellenére még elmondható, hogy baromi közvetlenek a rajongókkal, szóval most vannak azon a határon, ahol már kinőtte magát a csapat az önálló, nagyközönséges show-khoz, de még javában érezheted azt a lelkesedést, és erőbedobást, ami hajtja őket előre. Ja, és ha szemfüles vagy, még az is lehet, hogy a koncert napján elcsíped Sebastiant, aki a turnéállomásokon előszeretettel fedezi fel futás közben a környéket.
Jegyek itt válthatók a bulira, minden, az estével kapcsolatos információt pedig a facebookos eseménynél találsz. A Palaye Royale előtt Molnár Tamás melegít majd.
PALAYE ROYALE
