A britek az idei évet sok más előadó mintájára a debütlemezük feltuningolásával és megünneplésével töltik, azt viszont nem sokan tudják (főleg az újabb BMTH-fanok), hogy Oli Sykesék még egészen másképp hangzottak 2006-ban, mint manapság. A rockbanda úgy döntött, hogy nem csak szimplán újraveszi az első, Count Your Blessings c. lemezét, de egyenesen ír is rá egy új tételt – pontosan olyan stílusban, mint ahogy az a lemezen elférne. Mindenki kapaszkodjon meg a MySpace-profiljában: a Bring Me The Horizon újra deathcore-banda lett – legalábbis egy rövid időre.
Az már egy ideje tudvalevő volt, hogy 2026 a Bring Me The Horizonnak az első lemezéről, a saját maguk által is lesajnált, fattyú gyermekként kezelt, azonban az idő múlásával, mint jó bor, úgy érő Count Your Blessings 20 éves jubileumáról fog szólni. A banda először bejelentette, hogy nemcsak újra formálják a lemez hangzását, olyanra, mint amilyenre mindig is akarták volna – csak tőke és kapcsolatok nélkül nem volt rá lehetőségük -, de el is játszák azt a nagyérdeműnek először egymást követő két este az angliai Manchesterben, majd Észak-Amerikában is, az októberi Furnace Festen. Sok újvonalas BMTH-rajongó tulajdonképpen itt fog csak szembesülni azzal, hogy Oli Sykesék első lemeze még színtiszta deathcore stílusú volt, majd csak azután váltottak egy metalcore-osabb irányba a 2008-as Suicide Seasonön.
Az is feltűnhetett több promóciós fotón/videón a szemfülesebbeknek, hogy az eredetileg 10 dalos anyag 11-re duzzadt, egy ideig pedig egy kisatírozott dal szerepelt a dallista végén. Az elmúlt napok véres promóiból aztán először csak körvonalazódott, aztán nyilvánvalóvá is vált, hogy nem is a folyton mindenki előtt két lépéssel járó Bring Me The Horizon-ról lenne szó, ha nem csinálnának valami extrát a megjelenés köré: ez lett a Dehumanized, egy vadonatúj Bring Me’-trekk 2026-ban, ami úgy szól, mint a legjobb dolog 2006-ban. A dal maga egyébként patika deathcore, sok-sok olyan hatással, ami a srácokra anno ösztönzően hatott: legyen szó az Iowa-érás Slipknotról, vagy az olyan melo-death gitártémákról, amiket akár az At the Gates-től, vagy a The Black Dahlia Murder-től is kölcsönözhettek volna. Arról nem is beszélve, hogy az egésznek van egy Mitch Lucker (R.I.P.)-érás Suicide Silence-esszenciája.
A dal természetesen egy videót is kapott, ami a srácok elmúlt pár vizuális munkájához mérten furcsa, groteszk, véres, gyomorforgató, lényegében elmegy falig a belezésben, olyan klasszikus horrorokat felidézve, mint a Fűrész-, vagy a Motel-széria. Mutatjuk is alább, ha lehet, akkor 18 éven aluli ne nagyon tartózkodjon a közelben, mikor elindítod:
A Count Yout Blessings | Repented július 10-én válik elérhetővé minden streaming felületen. A banda aznap el is nyomja az egész lemezt a manchesteri Bowlers Exhibition Centre-ben (ahol egyébként az Outbreak fesztivált tartják), majd rá következő nap szintén, mivel az első nap percek alatt teltház lett. Halkan megsúgjuk, hogy az egyik Wayo-tag is ott lesz a második napon, és július közepe környékén egy monstre BMTH-cikkben emlékezik majd meg múltról és jelenről a lemezt és az élő fellépést górcső alá véve. Stay tuned, ahogy a britek mondják.
Hozzászólás